Tradycją Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów stały się już festyny rodzinne organizowane rokrocznie dla wszystkich zawodników Akademii oraz ich rodzin jako zwieńczenie wspólnego roku pracy. 15 czerwca odbył się wyjątkowy, bo jubileuszowy festyn Akademii, która świętowała swoje dziesięciolecie. Wielka feta z tej okazji miała miejsce na boisku bocznym przy ul. Kąpielowej. Piknik piłkarski to coroczny event, który opiera się głównie na atrakcjach piłkarskich zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dla rodziców. Celem imprezy były, zgodnie z propagowanym przez Akademię hasłem „Futbol bawi, naucza, wychowuje”, zabawa, integracja oraz propagowanie aktywnych form rekreacji. Młodzi (i nie tylko) adepci piłki nożnej podczas całego festynu uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich. Świetnie się bawiąc, prezentowali jednocześnie zdobyte podczas treningów umiejętności. Rozgrywki i konkursy toczyły się w różnych kategoriach wiekowych. „Piłkarskie przedszkolaki” to zawody skierowane do najmłodszych, którzy wybierali państwo, które chcą reprezentować ze swą drużyną i  mieli namalowane na twarzach flagi wybranych państw. Zawodnicy z grup Żaka, Orlika i Młodzika  uczestniczyli w „Talentiadzie”. Były to rozgrywki w nielicznych 3-4 osobowych zespołach  rozgrywane jednocześnie na kilku boiskach. Każdy zawodnik rozegrał 11 meczów w różnych składach osobowych i różnych drużynach. Dużo emocji dostarczył również Turniej Pokoleniowy, w którym zagrały drużyny trenerów, samorządowców, juniora młodszego (drużyna zawodników, którzy grali w Akademii)  oraz dwie drużyny rodziców. 

Podczas festynu wręczona została również specjalna nagroda, którą Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów uhonorował za reprezentowanie naszego miasta i gminy na arenie Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego. Nagrodę wręczyli radni Marcin Gagatek oraz Michał Wrzesiński.

Impreza miała charakter pikniku, więc wszyscy w sprzyjającej letniej aurze integrowali się i spędzili miło sobotni dzień. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Były dmuchańce, animacje i clown. Nie zabrakło również bufetu, organizatorzy i rodzice zapewnili kiełbaski z grilla, ciasto, napoje, owoce, a nawet przygotowane specjalnie na tę okazję ciasteczka z logo Akademii. Zdjęcia z festynu pokazują,  że jego uczestnicy nie narzekali na nudę i świetnie się bawili.

Kolejnym akcentem obchodów była jubileuszowa zabawa taneczna, która zorganizowana została w Siedlikowie, podczas której rodzice zawodników Akademii oraz inni chętni mogli spędzić miło czas na świeżym powietrzu, przy muzyce i swojskim jedzeniu.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie przybyli na nasz piknik piłkarski, a także wszystkim, którzy swoją pomocą i zaangażowaniem przyczynili się do tego, że festyn był zorganizowany sprawnie i dostarczył wielu atrakcji. Szczególne podziękowania dla firmy ZEC Ostrzeszów za udostępnienie nam boiska, firm Dobra Forma i Polska Grupa Meblowa oraz Profi za nagrody ufundowane dla wszystkich dzieciaków oraz  dla Pana Szymona Wojdy i firmy garmażeryjnej Rafała Sztuckiego, które  zadbały o jedzenie. A także za pyszne ciasteczka z naszym logiem od Państwa Wojczak.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejny festyn za rok !