22-23 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła  się jedna z największych imprez piłkarskich dla młodych piłkarzy w Polsce - Klubowe Mistrzostwa Polski roczników 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Klubowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostały już po raz piąty. Pierwsza edycja odbyła się w Białobrzegach, druga w Warce, dwie ostatnie na stadionie Legii Warszawa. W tym roku turniej zawitał na legendarny Stadion Śląski w Chorzowie. W imprezie uczestniczyło prawie 3000 młodych zawodników, w tym czołowe kluby                        i akademie piłkarskie w Polsce oraz zespoły z Ekstraklasy. Wśród nich znaleźli się młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów.

Turniej KMP wyróżnia się dwoma bardzo ważnymi aspektami: atrakcyjną lokalizacją rozgrywania zawodów oraz tym, że udział biorą w nim najlepsze drużyny w Polsce w danym roczniku. Zawody rozgrywane są na wzór Mistrzostw Świata, a ich głównym celem jest zweryfikowanie swoich umiejętności i sprawdzenie się w grze z najlepszymi. Przez cały rok piłkarze grają sparingi, biorą udział w turniejach, rozgrywają ligi zimowe, ligi letnie, aby na koniec sezonu sprawdzić formę, na którą pracowali cały rok, rywalizując z najlepszymi drużynami i zawodnikami w Polsce. Zawody sędziowało 15 sędziów, mecze były rozgrywane równolegle na kilu boiskach wydzielonych na głównej płycie stadionu. Mecze komentował znany dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow, a młodych piłkarzy wspierały całe rodziny.

Piłkarze z Akademii spotkali się w grupie z drużynami Górnika Zabrze, KKS Koluszki i Chempions Chrzanów. Pierwszy mecz z Górnikiem zaczął się bardzo dobrze dla ostrzeszowskiej drużyny, która prowadziła 1:0, z biegiem czasu stracili pewność siebie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla Górnika. W kolejnym meczu piłkarze z Akademii spotkali się z drużyną z Chrzanowa, nasi piłkarze wykazali się bardzo dobrą grą i zwyciężyli 2:1. W ostatnim meczu z Koluszkami chłopcy kontrolowali przebieg gry zwyciężając w pięknym stylu 7:0. Podopieczni Dariusza Szczepaniaka fazę grupową zakończyli na drugim miejscu, co zagwarantowało im awans do 1/16 turnieju. 

W fazie pucharowej młodzi piłkarze z Ostrzeszowa dotarli do ćwierćfinału wygrywając ze Startem Namysłów 2:0 i w kolejnej rundzie oddając zwycięstwo Energii Kozienice. Cały turniej zwyciężyła drużyna Hradec Kralowe ( z Czech) przed Zagłębiem Lubin i Widzewem Łódz.

Organizatorzy turnieju zadbali o wiele atrakcji. W przerwie miedzy rozgrywkami grupowymi a play- offami zawodnicy mieli czas na obiad, regenerację oraz rozrywkę. Mogli także wziąć udział w konkurencjach z Turbo Kozaka (strzelanie do bramki na punkty oraz rzuty karne samemu "Gaborowi" ), a także w testach motorycznych skierowanych dla zawodników sportów drużynowych w różnych kategoriach. Testy wykonane były na profesjonalnych fotokomórkach, co gwarantowało dokładność pomiaru co do setnej części sekundy. Chłopcy mieli sposobność sprawdzić się w teście szybkościowym na odcinku 30 m, mieli też możliwość sprawdzić swój czas reakcji, pole widzenia oraz ocenę prawidłowych i błędnych decyzji na boisku.

Każda minuta spędzona na głównej płycie Stadionu Śląskiego była niesamowitym przeżyciem dla  młodych adeptów piłki nożnej i na pewno będzie ich mobilizować do dalszych treningów. Turniej dał im bezcenne doświadczenie oraz jest niezapomnianą przygodą, dzięki grze na stadionie z tak bogatą historią i spotkaniu z najlepszymi drużynami i zawodnikami w Polsce.