W dniach 2-9 sierpnia młodzi adepci piłki nożnej z AP Ostrzeszów przebywali na letnim obozie piłkarskim w Jastarni. W zgrupowaniu wzięło udział 32 zawodników w wieku 8-17 lat. 

Celem obozu oprócz przygotowania zawodników do sezonu 2019/2020 było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości, nauka samodzielności oraz integracja i współdziałanie nie tylko na boisku, ale także na innych płaszczyznach, np. wspólne dbanie o czystość.

Program pobytu zawierał codziennie rozruch, dwa bloki treningowe i jeden rekreacyjny, który obejmował  wspólne wyjścia i kąpiel nad Morzem Bałtyckim, zabawy na plaży, turniej badmintona, wyjście do Parku linowego i na „dmuchańce”.

W trakcie tygodniowego pobytu na obozie, zawodnicy starszej grupy rozegrali dwa towarzyskie spotkania z FC Katowice, a młodsi zmierzyli się z PKS Jastarnia.  Natomiast zawodnicy, którzy po raz pierwszy brali udział w obozie piłkarskim, dzielnie przeszli „chrzest obozowicza” i stali się prawomocnymi zawodnikami AP Ostrzeszów.

Tydzień spędzony w Jastarni minął bardzo szybko. Na zakończenie obozu trenerzy podsumowali tydzień pracy. Wręczyli nagrody zwycięzcom Turnieju badmintonowego, konkursu czystości oraz wyróżnili Macieja Księżaka za zaangażowanie podczas treningów. Oprócz tego każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy gadżet.

Mamy nadzieję, że wykonana praca podczas obozu zaowocuje w nadchodzącym sezonie :)