Nabór

Ważne Informacje

Grupy w Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów

Najmłodszą u nas grupą jest Piłkarskie Przedszkole są to dzieci od 4-7 lat

Żak rocznik 2012

Żaki rocznik 2011

Orlik rocznik 2010

Orlik rocznik 2009

Młodzik rocznik 2008

Młodzik rocznik 2007

Trampkarz rocznik 2006

Junior rocznik 2004-2005

W Akademii pracujemy zgodnie z unifikacją PZPN. W tygodniu minimalna liczba zajęć to dwie jednostki treningowe w godzinach popołudniowych. Treningi w Piłkarskim Przedszkolu trwają 60 min. w pozostałych grupach trening trwa 90 min. Zajęcia będą prowadzone na boisku otwartym latem, w sali gimnastycznej w okresie zimowym. Czym starsza grupa, liczba treningów się zwiększa. W naszym klubie mamy podział na grupę zieloną (uczestniczącą w rozgrywkach ligowych) i pomarańczową (skupiająca sie na treningach i meczach towarzyskich). W każdej grupie która przekracza 12 zawodników przydzielone jest dwóch trenerów. W przypadku zmian terminów treningu będziemy niezwłocznie informować drogą mailową, SMS lub telefonicznie.

Co zrobić, aby zapisać dziecko do Akademii?

W celu zapisania prosimy o kontakt:

www.facebook.com /akademiapiłkarskaostrzeszów/

e-mail: ap-ostrzeszow@o2.pl

tel. 607990650 

W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Akademii?

Akademia Piłkarska Ostrzeszów organizuje nabór przez cały rok dla chłopców i dziewczynek od czwartego roku życia. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych.

Jaki strój obowiązuje w Akademii?

Osoby, które zapiszą się do Akademia Piłkarska Ostrzeszów otrzymują sprzęt sportowy niezbędny do treningu. Piłkarskie Przedszkole oprócz stroju sportowego (koszulka, spodenki, getry) dodatkowo otrzymuje piłką. Jednolity strój jest wyrazem identyfikacji z klubem oraz wartościami, które przekazuje, a także dbaniem o jej dobry wizerunek.

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Nie ma obowiązku kupowania obuwia od razu.  W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia dziecko powinno posiadać: obuwie typu „Turfy – Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boiska ze sztuczną trawą lub halówki z podeszwą kauczukową na sale.  Starsze grupy grające na boiskach naturalnych więc zalecane jest posiadać butów piłkarskich „korki”

Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dziecko w wieku 4-9 lat przyjeżdża na trening przebrane i gotowe do zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się  w szatniach. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. W momencie wyposażenia Akademii w jednorodne stroje zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny sprzęt Akademii i postępują z nim zgodnie z przyjęta dyscypliną sprzętową. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres). W razie problemów z ubiorem może pomóc artykuł http://www.ap-ostrzeszow.pl/aktualnosci/nie-ma-zlej-pogody-dla-sportowca-jest-tylko-zly-ubior

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowany napój najlepiej wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l).

Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

Nasz klub działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie jedynie mogą ulec termin i godziny treningów.

Czy przeprowadzenie badań jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

Badania są bezpłatne, które wykonuje lekarz pierwszego kontaktu (rodzinny). Klub zaleca, co oznacza, że rodzic może, ale nie musi przeprowadzić badanie dziecka. Dla najmłodszych sugeruje się wykonanie badania po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie.

Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie, którego rodzic przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Podpisanie załącznika do umowy nie wyklucza wykonania w/w badań w późniejszym okresie na w/w zasadach.

Czy Akademia organizuje obozy sportowe, jeździ na turnieje, organizuje dodatkowe imprezy dla dzieci?

Tak, organizujemy zimowe i letnie obozy. Organizowane „eventy” oraz wyjazdy dla wszystkich naszych zawodników to wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami. Miejsca obozów i wycieczek za każdym razem są starannie dobierane pod kątem bazy sportowej, atrakcji i jakości zakwaterowania.

Więcej informacji na naszej stronie a ostatnie nasze imprezy można oglądać: www.facebook.com/akademiapiłkarskaostrzeszów/