Aktualnie z Lechem Poznań umowy partnerskie ma podpisane 21 klubów z wielkopolski oraz innych województw. Kolejorz współpracuje m.in. z Zawiszą Bydgoszcz, Victorią Września, Nielbą Wągrowiec, Górnikiem Konin czy akademia Polonii Środa Wielkopolska. AP Ostrzeszów wraz z Ostrovią Ostrów to dwa kluby najdalej położone na południe od Poznania.

Umowa o współpracy z klubem z Ekstraklasy, a w tym wypadku z najlepsza akademią szkoląca piłkarzy w kraju to szansa na rozwój dla zawodników jak i trenerów. Adepci futbolu mogą rywalizować w turniejach klubów patronackich gdzie mierzą się z innymi graczami z wysokimi umiejętnościami. Po dobrym występie na takich zawodach łatwiej zostać zauważonym i trafić do akademii Dumy Wielkopolski. Krystian Bielik, Kamil Drygas to przykłady zawodników, którzy trafili do KKSu z klubów patronackich, a o ich boiskowych poczynaniach czytała cała Polska. Również trenerzy pracujący w AP Ostrzeszów korzystają na współpracy z czołowym polskim klubem.

Nasi szkoleniowcy biorą udział w licznych warsztatach i szkoleniach, co w prostej linii przekłada się na wiedze przekazywana swoim podopiecznym, jak również na podnoszenie jakości każdej jednostki treningowej.