Pytania i Odpowiedzi

Delimiter Image

Akademia Piłkarska Ostrzeszów organizuje nabór przez cały rok dla chłopców i dziewczynek od czwartego roku życia. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych.

Osoby, które zapiszą się do Akademia Piłkarska Ostrzeszów otrzymują sprzęt sportowy niezbędny do treningu. Jednolity strój jest wyrazem identyfikacji z klubem oraz wartościami, które przekazuje, a także dbaniem o jej dobry wizerunek.

Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Nie ma obowiązku kupowania obuwia od razu.  W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia dziecko powinno posiadać: obuwie typu „Turfy – Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boiska ze sztuczną trawą lub halówki z podeszwą kauczukową na sale.  Starsze grupy grające na boiskach naturalnych więc zalecane jest posiadać butów piłkarskich „korki”

Dziecko w wieku 4-9 lat przyjeżdża na trening przebrane i gotowe do zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się  w szatniach. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. W momencie wyposażenia Akademii w jednorodne stroje zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny sprzęt Akademii i postępują z nim zgodnie z przyjęta dyscypliną sprzętową. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres).

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowany napój najlepiej wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l).

Nasz klub działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie jedynie mogą ulec termin i godziny treningów.

Tak, badania są obowiązkowe. Muszą być wykonane przez lekarza medycyny sportowej.

Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie, którego rodzic przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Podpisanie załącznika do umowy nie wyklucza wykonania w/w badań w późniejszym okresie na w/w zasadach.

Tak, organizujemy zimowe i letnie obozy. Organizowane „eventy” oraz wyjazdy dla wszystkich naszych zawodników to wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami. Miejsca obozów i wycieczek za każdym razem są starannie dobierane pod kątem bazy sportowej, atrakcji i jakości zakwaterowania.